Zima v Tatrách

14. marca 2022

Po krásnej jeseni žezlo prebrala zima. Po Covidom zasiahnutom roku, sme nesmelo ale v nádeji očakávali  úspešný začiatok zimnej sezóny. S prvým novým snehom však prišla aj nová vlna pandémie a museli sme v súlade s nariadeniami v novembri zatvoriť alebo neskôr obmedziť možnosť ubytovania len pre ľudí spĺňajúcich nariadenie hygienikov. Tatry boli tento rok o čosi iné, síce plné snehu a krásne ale s o to menším počtom turistov, ktorí by ich mohli obdivovať. Upravené svahy využívalo pár lyžiarov, bežkárske trate boli pripravené pre domácich bežkárov a vášniví skialpinisti zjazdili aj tie najstrmšie svahy.

Tatry ponúkajú mnohé možnosti nie len pre milovníkov zimných športov ale aj pre obdivovateľov ľadových diel. Tatranský ľadový dóm aj tento rok ponúkal umelecký zážitok pre navštevníkov Tatier v podobe ľadovej repliky katedrály v Santiago de Compostela.

S novým rokom sa opatrenia postupne menili a síce v obmedzenom režime ale o to prívetivejšie sme mohli privítať hostí a tešiť sa otváraniu Tatier. Naše najmenšie veľhory sveta vítali svojich hostí snehovými nádielkami a vytvárali dokonalú zimnú krajinku. Vojna prírody v podobe pandémie postupne ustupovala a tešili sme sa slobode, ktorú so sebou prináša, keď však nastala ozajstná vojna u našich východných susedov. Ani táto situácia nám nie je ľahostajná a myslíme na nevinných ľudí, ktorí trpia v týchto ťažkých časoch. Aj v tomto nám môže byť príroda inšpiráciou, učí nás ako žiť v súlade a harmónii pre dosiahnutie všeobecného blaha a pokoja. V Hoteli Crocus**** sa snažíme vytvárať pokojnú atmosféru a dopriať vám príjemné chvíle pre oddych a načerpanie nových síl do ďalších snáď pokojnejších dní.  Radi Vás u nás privítame, tak do videnia v Hoteli CROCUS****