Zima na Štrbskom Plese 2022-2023

24. februára 2021

Zima 2021 zrejme nesplnila očakávania mnohých ľudí. No nebolo to kvôli počasiu. Bol to práve ten jeden vírus, ktorý nás straší už takmer jeden celý rok, kto pokazil radosť zo zimných bláznovstiev.

Už od prvých mrazov v polovici novembra 2020 boli snežné delá vo Vysokých Tatrách pustené naplno, aby so začiatkom lyžiarskej sezóny bolo samozrejme aj na čom lyžovať. Netrvalo ani tak dlho, kým týmto delám pomohla aj sama príroda. Ako býva zvykom, prišlo obdobie, kedy v Tatrách začalo husto snežiť. Biela perina bola pekne hrubá nie len na svahoch, ale aj na cestách, lúkach, či chodníkoch Štrbského Plesa.

Bola to proste krása. S Hotelom Crocus**** to bola zima ako z rozprávky. Niečo sa však pokazilo. Zhoršujúca sa situácia s korona vírusom prinútila vládu k sprísneniu bezpečnostných opatrení, medzi ktoré, bohužiaľ, patrilo aj zatvorenie lyžiarskych stredísk, a to len chvíľu po tom, ako sa konečne otvorili.

Áno, veľa ľudí to sklamalo. No mnohí si práve toto opatrenie zobrali ako výzvu naučiť sa niečo nové. Veľmi populárnym sa stal túto zimu skialpinizmus. Ľudom prestali vadiť zatvorené vleky a láka ich adrenalín z výšľapu na rôzne miesta, a potom aj samozrejme zjazd po neupravenom teréne, ktorý môže priniesť rôzne prekážky a prekvapenia.

Patríte aj vy medzi skialp nadšencov alebo plánujete tento druh športu ešte len vyskúšať? Aj keď veríme, že budúca zima už bude omnoho veselšia, nikdy nie je zlé mať v zálohe aktivitu, ktorou sa dajú zaplniť zimné dni aj v časoch covidu.

Tešíme sa na všetkých hostí Hotela Crocus**** zase budúci rok.