Hrebienok

18.8 km 29 min

Vysoké Tatry v roku 2008 navštívila aj anglická kráľovná Alžbeta II., ktorá sa počas svojej návštevy tohto kúta Slovenska vyviezla pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca práve na Hrebienok. Tento „kráľovský“ zážitok môžete okúsiť aj vy. Rovnako skvelým zážitkom je spraviť si menšiu túru, alebo skôr prechádzku po asfaltovej ceste (45 min zo Starého Smokovca).

Tento výlet odporúča aj Hotel Crocus na Štrbskom Plese. Hrebienok je pre našincov, a rovnako aj zahraničných turistov jedným z najatraktívnejších cieľov vo Vysokých Tatrách. Počas každého ročného obdobia je na Hrebienku čo obdivovať, alebo sa práve odtiaľ vybrať ku vzdialenejším turistickým cieľom.

Najmä pre detských turistov je lákavou atrakciou Kubo. Je to 350 kg vážiaci a takmer 2,5 metrový železný macko z Trebišova. Jeho oči sú z polodrahokamov a má aj poriadne ostré zuby. Na Hrebienku ale nie je jediný maco. Na Dolnej lúke k nemu nedávno pribudlo desať drevených medveďov na ktorých si môžete dokonca aj oddýchnuť.

V zime sa na Hrebienku každoročne konajú neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní sôch z ľadu. Už niekoľko rokov tu tradične pod rukami šikovných staviteľov a architekta vyrastie aj jedinečný ľadový kostol – Tatranský dóm.