Expozícia Nestville Parku

62.2 km 63 min

Objavte krásy a dávnu históriu regiónu v Nestville Parku.

Objavte krásy a dávnu históriu regiónu horného Spiša v Nestville Parku. Objavte čaro jedného z najkrajších kútov severného Slovenska, údolia Tatranského národného parku, Pieninského národného parku a Levočskej vrchoviny.

Objavte krásy a dávnu históriu regiónu horného Spiša v Nestville Parku.

Názov Nestville vznikol spojením slov NEST a VILLE, pričom „NEST“ znamená hniezdo a „VILLE“ je skratka anglického slova „VILLAGE“, čo v preklade znamená obec, čiže v plnom preklade Hniezdne.

Nestville Park ako expozícia tradičných ľudových remesiel spojená s prezentáciou histórie a súčasnosti liehovarníctva na severnom Spiši je unikátnym projektom v rámci oživenia turistického ruchu v tomto regióne. Prehliadka expozície pozostáva z troch častí – historickej – ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom, modernej – jedna z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe a tradičnej – Rezbárska sála s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. Práve v tejto časti expozície sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky. V rámci riadenej degustácie ponúkame návštevníkom aj programy ako Rozšírená degustácia alebo Whisky Tour. Návštevníci môžu využiť jedinečnú príležitosť vlastnoručne si naplniť fľašu Nestville Whisky Single Barrel priamo na plniacej linke. Dokonalou bodkou na záver je návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery.

Celá prehliadka expozície trvá približne 60 minút. Odborný výklad zabezpečujú sprievodcovia v 5 jazykových verziách – slovenský, poľský, ruský, nemecký a anglický jazyk. V areáli Nestville Parku sa nachádza aj čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate, ktoré spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou. Ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Pre najmenších návštevníkov bude k dispozícií aj detské ihrisko.

Už čoskoro sa otvoria brány novovybudovaného remeselného pivovaru Nestville Taberna, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou, ktorého súčasťou bude aj reštaurácia, spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo.

Využite možnosť stráviť príjemné chvíle s nádychom tradícií v unikátnom prostredí a odneste si so sebou nezabudnuteľné zážitky.

Kupón na zľavu 10%  do  expozície Nestville Parku k dispozicii pre hostí Hotela Crocus **** na recepcii .

Otváracie hodiny:

Máj – september: PO – NE od 9:00 do 17:00

Október – apríl: UT – NE od 10:00 do 16:00

Adresa:

Nestville Distillery

Hniezdne 471

056 01 Hniezdne

Vstup odporúčame rezervovať na http://www.nestvillewhisky.sk alebo telefonicky na                        t.č. 0917 949 673.