Bio-farma Východná

24.4 km 27 min

Skvelým tipom na výlet je aj návšteva ekologického pôdohospodárstva zrodeného v čistej prírode Tatier. Na Bio-farme Východná, na ktorú si môžete odbehnúť aj z Hotela Crocus vo Vysokých Tatrách zažijete všeličo. Zo Štrbského Plesa máte farmu s domácimi zvieratkami blízko. Nahliadnete do prípravy krmiva pre kravy a ovečky. Spolu s vašimi deťmi budete pozorovať naživo, ako sa dojí mlieko, stretnete sa s kravami dospeláčkami a tiež aj navštívite škôlku teliat, kde si môžu vaše ratolesti pohladkať teliatka, ktoré sa narodili práve dnes! Dozviete sa, koľko má krava žalúdkov, kto je na farme najsilnejším človekom, ale aj to, prečo naše kravy majú na farme kaderníctvo aj pedikúru a prečo bývajú v hoteli, ale nie až v takom dobrom, ako je Hotel Crocus.

Spoznajte zážitkovou formou proces chovu kráv a ovečiek na liptovskej farme, naučte sa viac o výrobe a spracovaní mlieka, ochutnajte tie najčerstvejšie syry ešte predtým, ako poputujú do obchodov. Stretnite sa s farmárskymi zvieratami naživo. Toto všetko na vás čaká pri návšteve najvyššie položenej farmy na Liptove, kde tunajšie kravičky pozerajú na legendárny Kriváň. Ste pripravení zažiť návštevu, na ktorú vy a vaše deti nikdy nezabudnú?

Kupón na zľavnený vstup na Bio-farmu Východná je pre hostí Hotela Crocus **** k dispozícii na recepcii.

Mimo letnej sezóny (september-jún) je nutné sa objednať na prehliadku minimálne 1 deň vopred, prípadne sa informovať o možnosti prehliadky v ten istý deň. Pravidelné vstupy o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. 

Prehliadky sa organizujú aj v anglickom jazyku, avšak na tieto je potrebné sa objednať minimálne 3 dni vopred.

Kontakt: info@farmavychodna.sk
Telefón : 0949 860 944