MENU

Prechádzka okolo Štrbského plesa aj s najmenšími deťmi

Pobyt na Štrbskom Plese je hlavne o nádhernej prírode a čerstvom vzduchu. Nové sily načerpáte aj najjednoduchšou prechádzkou okolo Štrbského plesa. Celý okruh má dĺžku okolo 2 km a aj s malými zastávkami a pomalým krokom ho hravo zvládnete za 40 minút. Kto však pozná prechádzky s malými deťúrencami, tak vie, že v niektorých dňoch aj toto môže byť nudná nekončiaca trasa. Pomôcť by mohlo také jednoduché odrážadlo. To má asi každý rád a najmenším členom turistickej prechádzky sa môže výborne hodiť a môže im trasu okolo plesa urýchliť aj zjednodušiť. Povrch chodníka okolo plesa je vhodný aj pre tento obľúbený dopravný prostriedok. 

prechádzka okolo štrbského plesa

Okolo celého plesa sú rozmiestnené informačné tabule s rôznymi zaujímavými informáciami a pre športuchtivých je na trase okolo plesa umiestnené 4 stanovištia tzv. Kyslíkovej dráhy. Kto má veľa síl a rád športuje, určite si príde na svoje. Deti však veľkí vytrvalostní športovci nie sú a treba ísť na ne trochu inak. Ak máte doma veľkých športovcov, malé a krátke športové súťaže si môžete naplánovať na jednotlivých športových stanovištiach. Deti tak budú zaujaté počas celej prechádzky a tešiť sa budú vždy na nové stanovište. 

Často pri prechádzkach pomáha dobrodružstvo a tým je pre deti určite aj hľadanie srniek, kačiek, veveričiek a iných tatranských obyvateľov. Počas každej prechádzky určite niekoho stretnete a ak máte v partii viaceré deti, súťaž v hľadaní čo najväčšieho počtu zvieratok počas prechádzky je ideálnou motiváciou. 

Ak by ste uvažovali nad večernou prechádzkou, ani to nie je problém, pretože celý okruh okolo plesa je osvetlený a prechádzať sa tam môžete aj podvečer. 

prechadzka okolo strbskeho plesa

Príroda je na tomto mieste naozaj jedinečná a ak sa k tomu pridajú farby zapadajúceho slnka máte o nádherné pohľady postarané. Na tie ale určite deti veľmi nenalákate, čo určite zapôsobí sú vyborné bryndzové pirohy alebo zemiakové šúľance v reštaurácii po prechádzke. :) 

Prechádzku okolo plesa si budete chcieť počas pobytu určite zopakovať viackrát a verte, vždy bude úžasná a každá o niečo iná. Už máte váš letný pobyt na Štrbskom Plese rezervovaný? 

Letná rodinná dovolenka →

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Pridajte Váš komentár

 
Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácii o cookies.
Súhlasím