MENU

Špaldové palacinky s čerstvým sezónnym ovocím

Palacinky sú proste neodolateľné jedlo. Každý z nás si ho z času na čas dopraje. Na slano na sladko, čisté, špenátové, škoricové a o náplniach ani nehovoríme. Aj v hoteli Crocus ich majú radi všetci, od dospelákov, babky, dedkov až po najväčších najmenších jedákov. Vlastne v kuchyni, tam ich nemajú veľmi v obľube, lebo ich musia robiť toľko, že im tečie palacinkové cesto až z uší. :) 

My sme sa dnes rozhodli, pri tvorbe nového jedálneho lístka, že urobíme krok ku zdraviu. K letu. Ku zdravším palacinkám. Vyskúšali sme variant špaldových palaciniek. Jednoducho sa namiesto bežnej bielej múky použije špaldová hladká múka. Vedeli ste, že práve špaldová múka je oveľa zdravšia ako bežná? Obsahuje viac vlákniny, minerálov, stopových prvkov a vitamínov. Pripravuje sa z celého zrna a pre telo človeka je prospešná a sýtejšia ako tá bežná. 

špaldové palacinky hotel crocus štrbské pleso

Keď si k tomu pridáme čerstvé lesné ovocie, čučoriedky, černice, maliny a jahody, ktoré nesmú na Štrbskom Plese chýbať a všetky tieto dobroty obalíme v lesnom mede, vznikne nám nádhrený sezónny dezert, ktorý sa navyše môže jesť úplne bez výčitiek. Lebo je zdravý, každá jedna jeho zložka. A ako krásne znie jeho názov Špaldové palacinky so sezónnym ovocím marinovaným v lesnom mede. Pozývame! 

špaldové palacinky štrbské pleso

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Pridajte Váš komentár

 
Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácii o cookies.
Súhlasím