MENU

Oprášte lyže, lyžiarky...pani Zima je už tu!

Perinbabka nám naše najvyššie položené lyžiarske stredisko, Štrbské Pleso, pokryla snehobielou pokrývkou do sýtosti a už 26. novembra otvorila lyžiarsku sezónu najmenších veľhôr sveta. Tak kde inde zažiť predvianočné lyžovanie ako práve tu?!

Stredisko Štrbské Pleso so svojimi 9 kilometrami ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí sa môže popýšiť najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, ale tiež pokročilí lyžiari, jednoducho všetci ktorí uprednostňujú aktívny oddych. Kombinácia pohybu na čerstvom horskom vzduchu s pobytom na slnku prospeje nielen telu, ale i duši. Je vedecky dokázané že pri aspoň polhodinovom pobyte na slnku sa v našom tele zvyšuje hladina seratonínu, tzv. hormónu šťastia a všetci dobre vieme, že v horách svieti slnko intenzívnejšie. Takže ak chcete rozhýbať svaly a byť zároveň šťastnejší, lyžovanie pre je vás to pravé.

Prvý sneh predčasnej zimy na Slovensku umožnil začať sezónu zjazdovke Interski a Turistická pričom spustili tiež lanovku Mostíky či vleky Interski a Junior pre lyžiarov s prevádzkovou dobou od 8:30 do 15:30. Celodenný Skipas kúpite za 29 eur a zo záchytného parkoviska alebo hotela vás do strediska v častých intervaloch pohodlne vyvezie ekologický SKIbus. Skvelou bodkou za celodenným lyžovaním by bol oddych v saune ktorou náš hotel disponuje, uvoľní svalstvo a posilní imunitu. Zrelaxovať sa tiež môžete aj v našej vírivke alebo pod šikovnými rukami nášho skvelého maséra.

Zdroj: regiontatry.sk

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Pridajte Váš komentár

 
Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácii o cookies.
Súhlasím