MENU

Zelené pleso

Za horami za dolami, v nadmorskej výške 1550 m.n.m., v krásnom prostredí severovýchodnej časti Vysokých Tatier, leží Chata pri Zelenom plese. Už z jej názvu vyplýva, že sa nachádza pri plese, áno, Zelenom plese. Jeho nápadne zelenkastá farba už v minulosti lákala aj mnohých hľadačov pokladov, ktorí jeho zvláštne sfarbenie pripisovali  drahokamu, ktorý sa mal do plesa zrútiť z Jastrabej veže a vymýšľali sa o tom všakovaké bájky. Dnes sa však už vie, že jeho jedinečné sfarbenie spôsobujú pramene ktoré vyvierajú spod dna plesa.  Nad plesom sa vo svojej plnej kráse týči Jastrabia veža ktorá s momentálnym jemným snehovým popraškom vytvára dychberúcu scenériu, ktorú stojí za to vidieť.

 

Vzhľadom na to, že Zelené pleso je významnou križovatkou turistických chodníkov, je možné sa sem dostať viacerými trasami, ako je to však už pri vysokohorských úchvatnostiach zvykom, po vlastných. Túra k Zelenému plesu, ktorá je sprevádzaná pobytom na čerstvom vzduchu bude mať určite pozitívny vplyv nielen na srdce, či dušu ale aj na telo svojich návštevníkov.

Napríklad:

Z Tatranskej Lomnice po zelenej značke na Skalnaté pleso, potom po červenej značkovanej Tatranskej magistrále smerom na sever na Huncovskú výhliadku, potom po svahu Huncovského štítu do Sedla pod Svišťovkou a ďalej po chodníku popri Čiernom plese k Zelenému plesu.

Z Tatranskej Kotliny po zelenej značke na Šumivý prameň, okolo chaty Plesnivec k Veľkému Bielemu plesu po červenej značke k Chate pri Zelenom plese.

Jednou z najľahších variant je z autobusovej zastávky Kežmarská Biela voda ( medzi Tatranskými Matliarmi a Kežmarskými Žľabmi) po žltej značke z Zelenému plesu.

K dokonalému dňu stačí už len málo, napríklad zrelaxovať sa v privátnom wellness, užívať si praskanie horiaceho dreva v krbe a najesť sa do sýtosti jesennými lahôdkami. To všetko si môžete dožičiť u nás na jednom mieste. Neváhajte a doprajte si oddych ktorý si zaslúžite. :)

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Pridajte Váš komentár

 
Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácii o cookies.
Súhlasím